Pribram.cz: Další stopy po Idosu zahlazeny. Květná prošla rekultivací

Příbram (Příbramsko) – Příbram dokončila rekultivaci bývalé skládky Květná, stálo to téměř 32 milionu korun.
Příbram (Příbramsko) – Příbram dokončila rekultivaci bývalé skládky Květná v sousedství města. Práce, které začaly letos v březnu, stály 31,5 milionu korun. Většinu nákladů pokryla dotace od ministerstva životního prostředí, řekl dnes mluvčí radnice Jiří Kubík.

Na skládce Květná ukládala odpady v 90. letech firma Idos, která už ukončila činnost. Část areálu se potom sanovala, skládka ale zůstala. Lidé na ni dál ukládali odpad načerno.

V září byla skládka osázena keři a stromy. Celý povrch byl oset travou, aby zapadl do okolní krajiny.

Společnost Idos likvidovala nebezpečný odpad z asi 300 zdravotnických zařízení. Bylo to ale údajně v rozporu s předpisy o ochraně životního prostředí, zejména se zákonem o odpadech. Policie v této souvislosti obvinila jednatele firmy Zdeňka Němce a Lubomíra Kašáka. Oba už jsou ale mrtví.

V Příbrami začala loni fungovat nová skládka komunálního odpadu, kterou vybudovala firma SVZ centrum v areálu bývalého rudného dolu v Bytízu. Pojme 100.000 metrů krychlových odpadu, což by mělo vystačit na pět let. Odpad z Příbrami předtím končil až na skládce v Chrástu, město tam ročně nechávalo odvézt kolem 10.000 tun odpadků.

zdroj: http://www.pribram.cz/clanek-dalsi-stopy-po-idosu-zahlazeny-kvetna-prosla-rekultivaci

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):


*

Back to Top

Bad Behavior has blocked 19307 access attempts in the last 7 days.