Pribram.cz : Na Bytíz se hypoteticky vejde až milion kubíků odpadu

zdroj : http://www.pribram.cz/clanek-na-bytiz-se-hypoteticky-vejde-az-milion-kubiku-odpadu-fotogalerie
foto: Martin Janota (Příbram.cz)
Bytíz (Příbramsko) – První etapa skládky má kapacitu sto tisíc tun a měla by se plnit odhadem pět let.
Bytíz (Pramsko) – Na dobu jednoho roku byla dnešním dnem otevřena skládka Bytíz. Po této zkušební době se bude rozhodovat o kolaudaci a dalším provozu.
„Jsem přesvědčen, že všechno bude v pořádku,“ ujistil Oldřich Zábrodský, který skládku bude provozovat. První etapa skládky má kapacitu přibližně sto tisíc metrů krychlovýcha měla by se plnit podle předpokladů pět let. V dalších etapách se může kapacita skládky zvýšit až desetinásobně. 

Stavba skládky se setkala s mnoha mediálními ohlasy a byla diskusním tématem pro většinu zastupitelů. Ze stran opozice byl kritizován převážně fakt, že město nebude provozovat skládku samo, a údajně tak přijde o miliony korun ročně do svého rozpočtu.

Skládka se nachází na katastru města Příbram a obce Dubno, které z každé uložené tuny získají peníze do svých rozpočtu.

Například starosta obce Dubno Milan Pilous uvedl, že v obci by se mohly za tyto peníze vystavět nové chodníky nebo zasedací místnost na obecním úřadě.

„Obavy jsou zbytečné, celá skládka je projektována velmi zkušeným projektantem a ochrana je zabezpečená třemi vrstvami,“ dodal závěrem Zábrodský pro všechny, kteří by měli obavy z ekologického znečištění.

Jeho tvrzení podpořil i místostarosta Příbrami Ivan Šedivý (ODS), který doplnil, že skládkování a vše související je na mnohem vyšší úrovni než v dřívějších letech.

Martin Janota

 

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (required):


*

Back to Top

Bad Behavior has blocked 19307 access attempts in the last 7 days.